Zespół celny jest odpowiedzialny za zarządzanie rozwiązaniami i systemami celnymi Spółki, a ponadto wspieranie działalności w Wielkiej Brytanii we wszystkich biurach, środkach transportu i klientach w sprawach związanych z handlem międzynarodowym i dokumentacją.

Data zamknięcia: 8 marca 2024

Stanowisko: Koordynator ds. wsparcia celnego
Lokalizacja:  Oparte na witrynie – Southampton
Rodzaj zatrudnienia: Pełny etat
Wynagrodzenie:  Konkurencyjne w zależności od doświadczenia
Data zamknięcia: 07/03/2024

Główne obowiązki osoby na tym stanowisku to:

Zespół ds. celnych jest odpowiedzialny za zarządzanie rozwiązaniami i systemami celnymi firmy, a ponadto wspiera działalność w Wielkiej Brytanii we wszystkich biurach i środkach transportu oraz klientów w kwestiach związanych z handlem międzynarodowym i dokumentacją. Szukamy osoby, która dołączy do zespołu, co stanowi ekscytującą okazję do poszerzenia kariery. Poniższa specyfikacja pozwoli Ci dobrze zrozumieć, na czym polega rola, i przyjmuje się, że niektóre aspekty mogą wymagać przeszkolenia w celu osiągnięcia wymaganego standardu.

  • Udzielanie pomocy w odprawie celnej współpracownikom
  • Udzielanie klientom pomocy w rozwiązywaniu problemów celnych
  • Uruchamianie i utrzymywanie raportów
  • Nadążanie za przepisami celnymi Wielkiej Brytanii i UE
  • Prowadzenie i pomoc w przygotowywaniu wewnętrznych i zewnętrznych przewodników i procedur
  • Nadążanie za przepisami dotyczącymi embarg i kontroli eksportu oraz udzielanie wsparcia przedsiębiorstwom w tych kwestiach
  • Przeprowadzanie podstawowych audytów deklaracji celnych, przeglądanie danych z arkuszy kalkulacyjnych, pomaganie członkom zespołu celnego w działaniach następczych
  • Zarządzanie systemem wspierające szerszy zespół, nacisk na E2Open, ponieważ musimy poprawić nasze pokrycie dla systemu Ricardo
  • Zarządzanie zapytaniami HMRC
  • Zarządzanie dokumentami AEO (Autoryzowany Operator Ekonomiczny)
  • Pomoc w przestrzeganiu i utrzymaniu autoryzacji HMRC firmy

Czego od Ciebie potrzebujemy:

 Podstawowe umiejętności

  • MS Word
  • MS Excel (poziom średnio zaawansowany)
  • MS PowerPoint
  • Dobre umiejętności komunikacyjne
  • Profesjonalny i kompetentny wobec klienta
  • Gotowość do pracy w środowisku multimodalnym
  • Znajomość procedur celnych – import (w tym procedury specjalne), eksport i NCTS (tranzyt)
  • Dobra znajomość taryfy celnej Wielkiej Brytanii

W zamian:

 Wspieramy Twoją ścieżkę rozwoju, pomagamy Ci się rozwijać i oferujemy:

  • Wynagrodzenie – konkurencyjne – uzależnione od doświadczenia.
  • Konkurencyjny urlop roczny.
  • Brama nagród – dostęp do znaczne oszczędności i zwrot gotówki u ponad 900 najlepszych sprzedawców detalicznych, od artykułów spożywczych po produkty prozdrowotne, podróże i wiele więcej!
  • Dostęp do Centrum Dobrostanu – zapewniającego edukację, wsparcie i narzędzia, które pomogą Ci żyć zdrowszym i szczęśliwszym życiem.
  • Program Uznania Pracowników
  • Doskonały program emerytalny i ubezpieczenie na życie
  • Plan gotówkowy na opiekę zdrowotną

O nas

Ładunek elektryczny rozwinęliśmy się, aby stać się dominującym partnerem w międzynarodowym łańcuchu dostaw dla wielu wiodących marek na świecie. Umożliwiamy klientom sukces poprzez wiodące na rynku rozwiązania w zakresie transportu lotniczego, morskiego, naziemnego, logistyki, łańcucha dostaw i technologii. Nasz wzrost przyspiesza na całym świecie.

Różnorodność i integracja

Równość, różnorodność i inkluzywność są w centrum wszystkiego, co robi EV Cargo. Oferujemy zróżnicowaną i inkluzywną społeczność, która szanuje jednostki i umożliwia im dążenie do sukcesu, aby wnieść pozytywny i zrównoważony wkład w działalność firmy. Tworząc to środowisko, w którym każdy może wyrażać i rozwijać swój potencjał, od momentu zatrudnienia i przez całą karierę, zapewniamy wszystkim naszym współpracownikom takie same szanse na odniesienie sukcesu, niezależnie od pochodzenia, płci, wieku, niepełnosprawności, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej lub przynależności do grupy politycznej, religijnej, związku zawodowego, organizacji lub mniejszości.

EV Cargo zastrzega sobie prawo do zamknięcia naboru przed podaną datą zamknięcia w przypadku otrzymania dużej liczby aplikacji.Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, które do nas napływają, niestety nie jesteśmy w stanie udzielić szczegółowych informacji kandydatom, którzy nie zostali zakwalifikowani.

 Musisz posiadać prawo do pobytu i pracy w Wielkiej Brytanii.

Inne kariery
Menedżer transportu
Czytaj więcej
Kierowca klasy 1
Koordynator ds. wsparcia składu
Zobacz wszystkie nasze lokalizacje na świecie
Dowiedz się więcej